Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Wiesław Buż i Andrzej Szlachta komentują założenia Nowego Ładu

17 maj · 10:04
Wiesław Buż i Andrzej Szlachta komentują założenia Nowego Ładu

Podkarpaccy politycy skomentowali na naszej antenie założenia Nowego Ładu – polityki-społeczno gospodarczej, zaprezentowanej w sobotę przez PiS. Jego fundamenty to m.in. obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), 7 proc. PKB na zdrowie i podwyżka składki zdrowotnej do 9 procent, mieszkania bez wkładu własnego, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Jak powiedział dzisiejszy gość – poseł Lewicy Wiesław Buż, ważne będą konkretne rozwiązania.

PiS rządzi w Polsce od 2018 roku i wiele z tych rzeczy można było zrealizować.

– powiedział poseł Lewicy, przytaczając jako przykład klaster samochodowy.

Jego zdaniem większość z propozycji Nowego Ładu jest zaczerpnięta z programu jego ugrupowania.

Lewica mogłaby poprzeć część z nich, dobrych dla Polski, ale zbyt często do tej pory mieliśmy do czynienia z założeniami, które nie zostały spełnione.

– dodał poseł Buż.

Poseł PiS Andrzej Szlachta mówi, że Nowy Ład ma stanowić odpowiedź na wyzwania czasu po pandemii i poprawić życie Polaków, stąd np. zmiany podatkowe oraz wzrost nakładów na zdrowie.

W 2015 roku nakłady na zdrowie wynosiły 4,6 procent PKB, w tej chwili mamy dużo ponad 5 procent, to jest fundamentalny cel, aby poprawić zdrowie i życie Polaków, stąd te nakłady na zdrowie.

– powiedział poseł Andrzej Szlachta.

Zdaniem parlamentarzysty PiS, poza podwyższeniem składki zdrowotnej do 9 procent, rewolucyjne będą zmiany w podatkach – np. podwyższenie kwoty wolnej od podatku z dotychczasowych 3091 złotych do 30 tysięcy złotych. Założenia Nowego Ładu będzie podczas wizyt w różnych miejscach kraju przybliżać premier Mateusz Morawiecki, dziś szef rządu odwiedzi m.in. Podkarpacie.

Rozmawia Jerzy Pasierb.

--:--
--:--

Fot. archiwum

17 maja ·  10:04

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez