Wiadomości

Władysław Ortyl na Kongresie 590

5 maj · 17:08
Władysław Ortyl na Kongresie 590

Chcemy, żeby jakość życia była kolejną, intensywnie rozwijaną inteligentną specjalizacją Podkarpacia – zaznaczył  na Kongresie 590 Marszałek Województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Ocenił, że ta specjalizacja ucierpiała w znacznym stopniu z powodu pandemii.

Marszałek Ortyl był jednym z uczestników debaty „Podkarpackie Przestrzeń Otwarta: Budowanie marki regionu przez pryzmat inteligentnych specjalizacji” odbywającej się w ramach rozpoczętego dziś Kongresu 590.

Uczestnicząca w debacie online wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak podkreśliła, że z danych GUS wynika, iż województwo podkarpackie jest regionem innowacyjnym i dobrze rokującym na przyszłość. Zaznaczyła jednocześnie, że nadal, w porównaniu z innymi regionami Polski i Unii Europejskiej, jest sporo do zrobienia w zakresie podnoszenia innowacyjności i konkurencyjności

Zdaniem marszałka województwa Władysława Ortyla np. lotnictwo, czy motoryzacja, choć nieco ucierpiały z powodu pandemii, to jednak „sobie radzą”, ale wszystkie specjalizacje będą musiały wyciągnąć wnioski z powodu zmian wywołanych pandemią.

Rozmawiał Dawid Osysko.

--:--
--:--

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

5 maja ·  17:08

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez