Wiadomości
GOŚĆ DNIA

Wojciech Jankowski o turystyce w Bieszczadach

17 lip · 09:29
Wojciech Jankowski o turystyce w Bieszczadach

Sporo turystów w Bieszczadach, właściciel firm i obiektów turystycznych liczą więc, że powoli odrobią straty z czasu pandemii. Wojciech Jankowski prezes Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty uważa, że jest na to szansa ponieważ w ostatnich latach wzrosła popularności Bieszczad m.in. dzięki programom telewizyjnym i filmom.

Wiele osób nadal przemierza góry z plecakiem, ale przybywa też turystów, którzy poszukują tu komfortu. Widać też postępującą komercjalizację Bieszczad.

- przyznaje Wojciech Jankowski.

Jego zdaniem Bieszczadzki Park Narodowy dobrze zabezpiecza cenne przyrodniczo tereny, ale gorsza sytuacja jest poza parkiem. Problemem jest - jego zdaniem - chaotyczna zabudowę i wszechobecne reklamy.

Z kolei pozytywnym  zjawiskiem są nowe atrakcje turystyczne, np. powstająca kolej gondolowa nad Zaporą w Solinie. Zdaniem naszego gościa wiele osób chce takż einyhc atrakcji poza pieszymi wposuzkuje także przyjeżdża w Bieszczady oprócz pieszych wycieczek chciałoby nie wszyscy To doskonała oferta na deszczowe dni.

Z Gościem Dnia rozmawiał Łukasz Pelc.

--:--
--:--

Fot. archiwum

17 lipca ·  09:29

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez