Wiadomości
STALOWA WOLA

Wsparcie z Ministerstwa dla Muzeum w Stalowej Woli

21 lip · 18:37
Wsparcie z Ministerstwa dla Muzeum w Stalowej Woli

Trzy projekty Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli zyskały finansowe wsparcie ze strony Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Największe dofinansowanie w kwocie 108 tysięcy złotych placówka otrzymała w ramach programu kultura cyfrowa.

Jak poinformowała Aneta Garanty – dyrektor Muzeum, dzięki temu wykonana zostanie konserwacja obiektów związanych z dziedzictwem Centralnego Okręgu Przemysłowego. Eksponaty zostaną następnie zdigitalizowane, a potem będą udostępnione na platformie cyfrowej.

Z kolei 52 tysiące złotych pozyskane w ramach programu infrastruktura kultury wykorzystane zostaną na zakup aparatu cyfrowego i kamery filmowej. Czasy pandemii wymusiły zdaniem dyrektor Anety Garanty, konieczność wypracowania nowej formuły dotarcia do potencjalnego widza. Do tej pory pracownicy muzeum wykorzystywali do tego swój prywatny sprzęt fotograficzny lub aparaty komórkowe.

Ponadto Muzeum Regionalne w Stalowej Woli otrzymało 25 tysięcy złotych, które zostaną wydatkowane na dokończenie wymiany okien w budynku Galerii Alfona Karpińskiego. Jednocześnie placówka finalizuje rozmowy z jednym z banków, który sfinansuje zakup bardzo cennego eksponatu.

Fot. Muzeum w Stalowej Woli

21 lipca ·  18:37

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez