Wiadomości
TARNOBRZEG

Wyróżniony sołtys

27 lut · 09:00
Wyróżniony sołtys

35-lecie swojej pracy na rzecz lokalnej społeczności świętuje sołtys Motycza Poduchownego w Gminie Gorzyce Marian Chmura, który został uhonorowany przez miejscowy samorząd. Swoją funkcję obejmował w 1978 roku i z 8-letnią przerwą, sprawuje ją do dzisiaj. Marian Chmura znany jest w gminie jako wielki społecznik. M.in. od 53 lat jest strażakiem ochotnikiem, przez długi czas był komendantem miejscowej jednostki, a obecnie zasiada również w Radzie Gminy Gorzyce.

Najstarszy stażem na tamtym terenie sołtys wspomina swoją działalność z okresu PRL-u jako czas, kiedy ludzie mieli więcej pracy, ale też więcej czasu dla siebie nawzajem. Marian Chmura podkreśla, że mieszkańcy bardzo chętnie pracowali w ramach czynów społecznych, bo mieli świadomość, że z każdego dobra będą sami korzystać.

Cieszyło ich wszystko: doprowadzony gazociąg, wybudowany własnymi rękoma Dom Ludowy i… niedzielna „potańcówka”. Bohater pięknego jubileuszu przekazał też swoją refleksję, że chociaż dzisiaj życie jest łatwiejsze z punktu widzenia warunków pracy, infrastruktury czy dostępu do różnych technologii, to jednak w wymiarze czasu dla siebie i innych, żyje się trudniej.

Relacja Wandy Piasek:

--:--
--:--


Fot. Wanda Piasek

27 lutego ·  09:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez