Wiadomości
PRZEWORSK

Wystawa „Country Woman”

23 sty · 10:44
Wystawa „Country Woman”

Wyjątkowa mapa wspomnień, która przenosi do miejsc towarzyszących ludziom na różnych etapach życia – tak o projekcie „Country Women” mówi jego pomysłodawca Peter Bauer z Przeworska. Pochodzący z Niemiec przedsiębiorca i miłośnik sztuki, związany od 20 lat z Przeworskiem, postanowił stworzyć artystyczne wizje nawiązujące do kultury różnych państw. Na jego zamówienie powstało 25 obrazów stworzonych przez zespół grafików, malarzy i fotografów. Każdy obraz przedstawia kobietę w sukni złożonej z budowli charakterystycznych dla danego kraju. Wielkoformatowe dzieła to jedynie wstęp do wirtualnej podróży po świecie, dzięki bezpłatnej aplikacji w Internecie. Po jej otwarciu internauta może dotrzeć do informacji o poszczególnych monumentach.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbył się w sobotę (22.01.2022) wernisaż wystawy kilku prac z całej kolekcji. Publiczność mogła również zapoznać się z możliwościami, które daje aplikacja.

Wystawa pt. "Country Woman" będzie pokazywana w Przeworsku tylko przez najbliższy tydzień. Potem wyruszy do placówek kultury w innych częściach Polski.

Relację przygotowała Iwona Piętak.

--:--
--:--

Fot. Iwona Piętak

23 stycznia ·  10:44

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez