Wiadomości
TARNOBRZEG

Wzrosną podatki w Tarnobrzegu

1 lis · 14:12
Wzrosną podatki w Tarnobrzegu

W przyszłym roku podatek od nieruchomości w Tarnobrzegu wzrośnie o 12%. Nowe stawki przyjęte przez radnych i tak są niższe od propozycji  prezydenta miasta, który zaproponował podniesienie stawek o 175 w stosunku do roku bieżącego. Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek wyjaśnił, że ta propozycja równa jest inflacji z września, a ta według danych Głównego Urzędu Statystycznego przekroczyła 17%. Podwyżkę stawek tłumaczył wzrostem cen i usług.

To sprawia, że zwiększają się koszty utrzymania infrastruktury miejskiej, a podatek od nieruchomości to największe źródło dochodów gminy, dzięki któremu możemy finansować wiele inwestycji

- bronił swych racji prezydent Bożek.

Ostatecznie nowe wyższe stawki podatku od nieruchomości, które wejdą w życie 1 stycznia 2023 kształtują się na poziomie stawek maksymalnych z 2019 roku określonych przez ministra finansów. Wyjątkiem jest dodatkowa stawka dla budynków handlowych o powierzchni użytkowej powyżej tysiąca metrów kwadratowych, która została określona na poziomie stawki maksymalnej na 2022 rok. Za nowymi stawkami podatków zagłosowało 12 radnych. Przeciwko uchwale było 5 radnych klubu Prawo i Sprawiedliwość, zaś trzy osoby wstrzymały się od głosu.

fot: archiwum

1 listopada ·  14:12

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez