Wiadomości
TARNOBRZEG

Festiwal Lasowiacki w Tarnobrzegu

11 wrz · 11:02
Festiwal Lasowiacki w Tarnobrzegu

Kiermasz na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu zakończył cykl imprezy  "Dary Lasowiackiej Ziemi". Był on częścią odbywającego się w naszym regionie  II Festiwalu Kultury Lasowiackiej. Podczas kiermaszu wystąpiło kilka zespołów ludowych. Obchodzący w tym roku jubileusz 25-lecia swego istnienia zespół "Cyganianki" zaprezentował kilkanaście tradycyjnych pieśni lasowiackich.

Halina Ordon, kierowniczka zespołu podkreśliła, że członkinie zespołu z ogromną radością kultywują dawne, rodzinne tradycje.

Ponadto cieszy ją, że od dwóch lat organizowany jest festiwal poświęcony Lasowiakom, dzięki któremu  można prezentować dawne obyczaje i np. tradycyjne potrawy.

Ponadto na licznych stoiskach prezentowali się lokalni twórcy ludowi, była nawet haftowana biżuteria. Zajmująca się nią Iwona Niewolewska - Stando przyznaje, że coraz częściej docenia się trwałość wykonawstwa ubiorów, ich ekologiczny i praktycznych charakter.

Odwiedzający Plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu oprócz wyrobów rękodzieła ludowego mogli także spróbować i zakupić zdrową żywność, produkowaną według dawnych receptur.

fot. Robert Pytka

11 września ·  11:02

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez