Wiadomości

Zapisy nauczycieli na szczepienia

8 lut · 08:00
Zapisy nauczycieli na szczepienia

Nauczyciele mogą od dzisiaj zapisywać się u dyrektorów szkół na szczepienia przeciw Covid-19. Ich dane dyrektorzy będą przekazywać szpitalom węzłowym. Będą także ustalać terminy szczepień. W pierwszej grupie szczepionkę będą mogli przyjąć m.in. nauczyciele wychowania przedszkolnego i klas I – III szkół podstawowych.

Szczepienie jest dobrowolne i bezpłatne. Np. w szkole podstawowej nr 31 w Rzeszowie chęć zaszczepienia się wyraziło około 80 procent nauczycieli. Pedagodzy mówili nam, że zrobią to w poczuciu odpowiedzialności za siebie, za uczniów swojej szkoły i za swoje rodziny. Pierwsi pedagodzy zostaną zaszczepieni w piątek.

Według informacji Ministerstwa Edukacji i Nauki, w niedzielę rozpoczęła się także kolejna ogólnopolska akcja testowania nauczycieli na obecność koronawirusa. Badaniem są  objęci nauczyciele klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy byli już testowani w ramach powrotu do szkół po feriach zimowych, otrzymali wynik negatywny i chcą się ponownie poddać badaniu.


Fot. archiwum

8 lutego ·  08:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez