Wiadomości

Zaprojektują mieszkania dla SIM na Podkarpaciu

24 sty · 17:00
Zaprojektują mieszkania dla SIM na Podkarpaciu

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Podkarpacie wybrała głównego projektanta 220 mieszkań w trzech budynkach wielorodzinnych zlokalizowanych w Boguchwale. Umowę w tej sprawie podpisano z firmą PJS PROJEKT. Zadanie ma być wykonane w ciągu 180 dni. Wówczas spółka będzie mogła wyłonić generalnego wykonawcę oraz rozpocząć budowę.

W ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych mają powstać mieszkania na wynajem z niskim czynszem oraz z możliwością dojścia lokatorów do własności wynajmowanych lokali. Istnieje również opcja skorzystania z rządowych dopłat do czynszu. Program skierowany jest przede wszystkim do osób młodych, wchodzących na rynek pracy, którzy często nie mogą liczyć na kredyt mieszkaniowy oraz do seniorów i osób niepełnosprawnych.

W Boguchwale ma powstać około 1000 mieszkań wraz z infrastrukturą drogową, parkingami oraz zapleczem handlowym, szkolnym i przedszkolnym. SIM Podkarpacie ma budować mieszkania także w innych miejscowościach m.in. w Jarosławiu, Leżajsku, Miejscu Piastowym, Nowej Sarzynie i Sędziszowie Małopolskim.

Fot. SIM Podkarpacie

24 stycznia ·  17:00

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez