Wiadomości

Zarząd Województwa Podkarpackiego o kulturze lasowiackiej

11 cze · 12:07
Zarząd Województwa Podkarpackiego o kulturze lasowiackiej

Promocja kultury lasowiackiej była dziś tematem obrad Zarządu Województwa Podkarpackiego. W Zamku Królewskim w Baranowie Sandomierskim, podczas wyjazdowego posiedzenia, debatowano na temat możliwości wykorzystania tradycji i kultury lasowiackiej do promocji Podkrapacia.

Animatorzy kultury, lokalni samorządowcy, muzealnicy i regionaliści debatowali na temat możliwości wzajemnej współpracy. Marszałek Władysław Ortyl, mówiąc o znaczeniu przywracania tradycji przodków, zapowiedział m.in. organizację ogólnopolskiego festiwalu kultury lasowiackiej. Zapewnił, że władze Podkrapacia udzielą także wsparcia dla tworzonego na północy województwa Klastra lasowiackiego.

Według Elżbiety Skromek z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli jego powstanie jest zgodne z zapotrzebowaniem lokalnych społeczności. Dzięki temu wiele inicjatyw będzie miało możliwość większej promocji.

Zarząd Województwa Podkrapackiego zapowiedział także finansowe i organizacyjne wsparcie dla tych placówek kultury oraz fundacji i stowarzyszeń, które zajmą się organizacją imprez promujących kulturę i tradycję lasowiacką.

Fot. Robert Pytka

11 czerwca ·  12:07

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez