Wiadomości
NOWA DĘBA

Zbiorniki na tlen medyczny zapewnią funkcjonowanie oddziału intensywnej terapii

8 gru · 11:09
Zbiorniki na tlen medyczny zapewnią funkcjonowanie oddziału intensywnej terapii

Dwa nowe zbiorniki na tlen medyczny oraz zbiorniki rezerwowe na wodę pitną zaczęły funkcjonować przy Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie. Łączne na realizację tych inwestycji wydano prawie milion 400 tysięcy złotych. Finansowego wsparcia udzieliły Urząd Wojewódzki w Rzeszowie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także lokalne firmy i władze powiatu.

Jak poinformowała dyrektor Wiesława Barzycka, to kluczowe dla funkcjonowania szpitala przedsięwzięcie. Zbiorniki na tlen, każdy o pojemności 5 metrów sześciennych, zapewnią lecznicy dostęp do tlenu na czas około sześciu miesięcy.

Zbiorniki wyposażono w system telemetrii. Dzięki temu dostawca wie, kiedy uzupełnić zapasy

– wyjaśnia dyrektor Barzycka.  

Poprzednio placówka musiała korzystać z tlenu w butlach, który trzeba było zamawiać dwa razy w tygodniu. Nowe rozwiązanie przyczyni się do znaczących oszczędności i będzie też bardziej komfortowe dla szpitala.

Z kolei zbiorniki na wodę, każdy o pojemności  500 metrów sześciennych, to możliwość funkcjonowania szpitala w trybie awaryjnym przez 12 godzin rezerwowego zasilania w wodę pitną.

Podczas uroczystego przekazani inwestycji Jerzy Sudoł, starosta tarnobrzeski, podkreślał potrzebę realizacji kolejnych inwestycji. Rozbudowa szpitala w Nowej Dębie jest konieczna ze względu na coraz większą obecność wojska w mieście, a także potrzeby lokalnej społeczności. Zamierzeniem jest rozbudowa oddziałów chirurgii oraz dziecięcego.

fot. Robert Pytka

8 grudnia ·  11:09

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez