Wiadomości
ŁAŃCUT

Zdzisław Magoń laureatem nagrody św. Michała Archanioła

2 paź · 13:30
Zdzisław Magoń laureatem nagrody św. Michała Archanioła

Nagroda Starosty Łańcuckiego Statuetka Św. Michała Archanioła w tym roku trafiła do Zdzisława Magonia. Tegoroczny laureat nagrody jest muzykiem, ale również pedagogiem, wychowawcą kilku pokoleń muzyków. Od 2004 roku prowadzi i jest kierownikiem artystycznym, a zarazem dyrygentem Chóru i Orkiestry Kameralnej NICOLAUS. Od kilkunastu lat jest też  kapelmistrzem Orkiestry Dętej OSP w Husowie. Obie formacje koncertował w wielu miejscach w Polsce i na świecie.

Podczas uroczystej Gali uhonorowano też trzy osoby symbolem „Zasłużony dla Powiatu Łańcuckiego”. Trafią one do osób, które wyróżnia praca na rzecz dobra wspólnego oraz rozsławianie powiatu łańcuckiego. W tym roku są to Anna Burghardt z Żołyni - emerytowana nauczycielka matematyki,  inicjatorka działań patriotycznych autorka monografii wydanej na 50-lecie żołyńskiego liceum, oraz publikacji z okazji 200-lecia szkoły podstawowej w Żołyni.

Druga wyróżnioną jest stuletnia Stanisława Kuźniar z Markowej - świadek w procesie beatyfikacyjnym Sług Bożych Wiktorii i Józefa Ulmów z dziećmi, którym pomagała w prowadzeniu gospodarstwa rolnego. Trzeci symbol został przyznany Krzysztofowi Panasowi z Łańcuta - mistrz płatnerski prowadzący działalność na terenie powiatu łańcuckiego od ponad 45 lat, specjalizujący się w wykuwaniu historycznej białej broni tradycyjną metodą ręcznej obróbki stali.

Więcej na ten temat dziś w Okolicach Kultury.

fot: Małgorzata Iwanicka

2 października ·  13:30

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez