Wiadomości

Ostatnie pożegnanie redaktora Janusz Majki – dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów

21 lut · 16:53
Ostatnie pożegnanie redaktora Janusz Majki – dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów

Pogrzeb naszego redakcyjnego kolegi odbędzie się w sobotę na rzeszowskim Cmentarzu Komunalnym Wilkowyja. Msza rozpocznie się o godzinie 10.30. Uroczystości pogrzebowe będą transmitowane na naszym kanale YouTube.

Nie żyje redaktor Janusz Majka – długoletni dziennikarz  Polskiego Radia Rzeszów. Zmarł dziś po południu w rzeszowskim szpitalu na oddziale covidowym z powodu niewydolności krążenia. Miał 64 lata.

Redaktor Janusz Majka pracował w Polskim Radiu Rzeszów od sierpnia 1981 roku. Przez lata był kierownikiem redakcji magazynów informacyjnych, prowadził poranny Kalejdoskop i Puls Dnia. Interesował się motoryzacją i nowinkami związanymi z rynkiem samochodowym. Przygotowywał i prowadził motomagazyny. Zajmował się także sportem, m.in. komentował mecze żużlowe.

Redaktor Janusz Majka relacjonował także wszystkie pielgrzymki Jana Pawła II. Papież Polak był jego autorytetem. Janusz był też autorem wielu audycji poświęconych Ojcu Świętemu, a także rocznicom i wizytom Papieża na Podkarpaciu. Uczestniczył także w pogrzebie Jana Pawła II w Rzymie.

Redaktor Janusz Majka, przez lata pracy w Polskim Radiu Rzeszów, wychował wiele pokoleń dziennikarzy. Był ciepłym, zawsze uśmiechniętym człowiekiem. Cechowała go duża wrażliwość na problemy innych. Janusz! Będziemy Cię ciepło wspominać.

Żegnaj Redaktorze, Kierowniku i Przyjacielu wielu z nas.

Wspomnienia o Redaktorze Januszu Majce:

Maria Wisz:

--:--
--:--

Wanda Piasek:

--:--
--:--

Andrzej Dańczyszyn i Jerzy Pasierb:

--:--
--:--

Iwona Piętak i Sławomir Kordyjalik:

--:--
--:--

Ks. Tomasz Nowak:

--:--
--:--

Zbigniew Dranka:

--:--
--:--

Ewa Niedziałek-Szeliga i Roman Adamski:

--:--
--:--

Czesław Drąg:

--:--
--:--

Wiesław Syzdek:

--:--
--:--

Redaktora Janusza Majkę wspominają koleżanki i koledzy z różnych działów Polskiego Radia Rzeszów:

--:--
--:--

 

--:--
--:--

W kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża w Rzeszowie odbyła się msza święta w intencji naszego zmarłego kolegi Janusza Majki. Długoletni dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów odszedł w niedzielę w szpitalu w wieku 64 lat.

W homilii rzecznik rzeszowskiej kurii ksiądz Tomasz Nowak podkreślił, że Bóg jest naszym kochającym Ojcem, a my Jego dziećmi. Nawiązał też do modlitwy „Ojcze nasz”. Duchowny powiedział, że te słowa warto powtarzać przez całe swoje życie, do końca, aby w naszej osobistej Jerozolimie zawołać: „Ojcze w Twoje ręce powierzam ducha mojego”. Ksiądz Tomasz Nowak powiedział, że tak do Boga zwracał się także śp. Janusz Majka.

Felieton Roberta Pytki o Januszu Majce:

--:--
--:--
21 lutego ·  16:53

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez