Wiadomości
PRZEMYŚL

Żurawicę pod Przemyślem odwiedził Mobilny Showroom

28 wrz · 20:06
Żurawicę pod Przemyślem odwiedził Mobilny Showroom

,Gra Szyfrów” odwiedziła Żurawicę pod Przemyślem jako jedyne miasto na Podkarpaciu. Jest to innowacyjny projekt służący nie tylko rozrywce, ale również edukacji historycznej. Grający muszą złamać bolszewickie szyfry i zniszczyć sowiecki pociąg pancerny a także wcielają się w postacie żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku.

Celem organizatorów wystawy mobilnej jest umożliwienie jak największej liczbie osób zainteresowanych, bezpośredniego zapoznania się i doświadczenia możliwości edukacyjno-rozrywkowych, oferowanych przez współczesne nowe technologie.

Jak podkreślił Karol Nawrocki, prezes Instytutu Pamięci Narodowej tir z grą jeździ po całej Polsce i wszędzie cieszy się dużym zainteresowaniem:

To z całą pewnością jest sukces edukacyjny ale też sukces w poszukiwaniu nowych ścieżek rozwoju edukacji poprzez technologię. Chodź my nadal jesteśmy oczywiście zwolennikami zachęcamy do tego aby młodzież czytała książki i korzystała z tradycyjnych ofert edukacyjnych ale w wirtualnej przestrzeni Instytut Pamięci Narodowej też realizuje swoją misję

Łącznie wystawa odwiedzi 20 miast i miejscowości w całej Polsce, gdzie mieszkańcy, w szczególności młodzież, będą mogli za darmo zapoznać się z ,,Grą Szyfrów”. W każdym miejscu wystawa jest jeden dzień. Finał projektu odbędzie się 28 października w Głogowie w województwie lubuskim.

,,Gra Szyfrów" jest częścią projektu MEiN pt. ,,Gry w edukacji" i została wpisana do programu nauczania jako treści rekomendowane.

fot. B. Korbas

28 września ·  20:06

© 2021 Polskie Radio Rzeszów S.A.

Stworzono na Podkarpaciu przez