Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Podkarpacka Jesień Jazzowa

16 września @ 08:00 - 25 listopada @ 17:00

Plakat PJJ nowy

Podkarpacka Jesień Jazzowa organizowana jest już po raz dziewiąty pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego. Ma ona za zadanie zebrać w jedną całość wszystkie wydarzenia jazzowe się na Podkarpaciu, zarówno odbywające się regularnie jak i nowe inicjatywy. Ważne też jest zaktywizowanie społeczności lokalnych do nowych form działalności kulturalnej, jaką są niewątpliwie koncerty muzyki jazzowej.

W tym roku Podkarpacka Jesień Jazzowa rozpocznie się 16 września 2023 r. Koncertem Inauguracyjnym w WDK w Rzeszowie i potrwa do końca listopada. Czas ten wypełniać będą koncerty jazzowe odbywające się w różnych ośrodkach kultury na terenie całego województwa podkarpackiego, w tym także w WDK w Rzeszowie.

Koncerty jazzowe w tym roku odbędą się w ośrodkach kultury m.in.: w Wiśniowej, Niebylcu, Mielcu, Krośnie, Przemyślu, Błażowej, Trzcianie i Tyczynie. Po raz pierwszy koncert
w ramach PJJ odbędzie się także w Narolu. Zaprezentują się zarówno zespoły lokalne jak
i z Polski.

Informacje o koncertach w WDK w Rzeszowie:

16 września 2023 r. – Koncert Inauguracyjny PJJ – Adam Bałdych Quartet. Adam Bałdych to skrzypek i kompozytor. Nazywany „cudownym dzieckiem skrzypiec”. Szybko został okrzyknięty innowatorem łączącym dokonania muzyki poważnej i współczesnego języka skrzypcowego z talentem improwizatorskim. W krótkim czasie stworzył własny styl, który stał się inspiracją dla nowej generacji improwizujących skrzypków.

 

26 października 2023 r. – Tubis/Solo – Komeda Reflections z cyklu Czwartki Jazzowe – kontynuacja

Maciej Tubis – pianista, który swój unikalny styl wykreował poprzez autorskie kompozycje  jako lider zespołu Tubis Trio. Pianista poszukujący, który nie stroni od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. Ten wykształcony klasycznie pianista, zakochany w tym instrumencie i oddany wrażliwości jaką daje solowe obcowanie z nim. We wrześniu 2022 roku wydał swoją pierwszą autorską płytę: Komeda Reflections.

 

25 listopada 2023 r. – Koncert Finałowy PJJ – Kraków Street Band. Zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, zgrabnie balansując między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Dwukrotnie nominowani do prestiżowej nagrody Fryderyki. W tym roku świętują 10-lecie działalności.

Szczegóły

Początek:
16 września @ 08:00
Koniec:
25 listopada @ 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Skip to content