Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

XX Carpathia Festival 2024

20 lipca @ 08:00 - 21 lipca @ 17:00

plakat nagroda 2024 4aa 1

Ruszył nabór zgłoszeń do XX edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” 2024, który odbędzie się w dniach 20 – 21 lipca 2024 r. w Filharmonii Podkarpackiej. Serdecznie zapraszamy wokalistów i zespoły wokalne, które mają swój autorski repertuar, do nadsyłania zgłoszeń – wszystkie szczegóły dotyczące sposobu w jaki można się zgłosić na festiwal są zawarte w Regulaminie na stronie

www.carpathia.rzeszow.pl

www.fundacja.carpathia.pl

www.csw.info.pl

 

Celem „Carpathia Festival” jest promocja uzdolnionych młodych artystów oraz prezentacja różnorodnej kultury muzycznej Europy i świata. Główną nagrodą w imprezie jest promocja zwycięzcy w postaci dofinansowania wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej – 15.000 zł, zaproszenie do koncertu w przyszłorocznej edycji Festiwalu oraz pamiątkowa statuetka. Przewidziane są również inne nagrody tj.:

Nagrody za zajęcie I, II i III miejsca.

Nagroda za najlepszą osobowość sceniczną

Indywidualne wyróżnienia jurorskie.

Dla wielu młodych artystów udział w Rzeszów Carpathia Festival jest jednym z kroków na drodze do wielkich sukcesów. Wśród laureatów festiwalu są m.in.: Kasia Moś, która reprezentowała Polskę podczas Eurowizji 2017, zespół Pectus, Kasia Popowska, Sarsa, Mery Spolsky, Ralph Kamiński, Aga Dyk – wokalistka zespołu Brathanki, Kamil Franczak FRANKY, Marek Ztracený (zdobywca czeskiego Słowika), Peter Cmorik (zdobywca słowackiego Złotego Słowika). Wielu uczestników festiwalu brało również udział w krajowych preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji oraz reprezentowało swoje kraje podczas tego wydarzenia m.in. Sebastian Plewiński (Polska), Monika Linkyte (Litwa), Ewelina Saszenko (Litwa), Edi Ann (Polska), Nefer (Polska), Aiste Pilvelyte (Litwa), Nicki Goldstein (Izrael), Danica Muscat (Malta), Vlatko Lozanovski (Macedonia), Anna Cyzon (Polska), Neringa Siaudikyte (Litwa), Martin Fitch (Polska), Mario Junes (Litwa) i inni.

Do tej pory na „Carpathia Festival” zgłosili się wokaliści i zespoły z 33 krajów świata. Wokalista czy zespół, aby zwyciężyć i zdobyć Grand Prix, musi pokonać w eliminacjach kilkuset konkurentów z kilkudziesięciu krajów. Ta rozmaitość kulturowa sprawia, że podczas przesłuchań prezentowana jest muzyka nowatorska i zróżnicowana. Podczas finałowej rozgrywki na scenie w Rzeszowie, wykonują ją zespoły muzyczne oraz soliści, duety i tercety. Towarzyszy im Orkiestra Festiwalowa.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki CARPATHIA. Fundacja powstała z myślą o rozpowszechnianiu oraz propagowaniu działalności w zakresie kultury, sztuki i tradycji w kraju jak i za granicą. Przede wszystkim tworzy warunki dla rozwijania się talentów i realizacji nowatorskich rozwiązań oraz promocję i wsparcie dla przedsiębiorczości, innowacyjności i kreatywności mieszkańców wykorzystując te wartości na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego, tym samym promując region województwa podkarpackiego jak i stolicy jako miejsca o wysokiej atrakcyjności kulturalno-turystycznej. Organizuje koncerty i festiwale: m.in. Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival”, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”, spektakle wokalno-taneczne i koncerty w wykonaniu utalentowanej młodzieży, w tym podopiecznych Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Serdecznie zapraszamy i czekamy na zgłoszenia do 21 marca 2024!

Anna Czenczek – pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival – Rzeszów”

Szczegóły

Początek:
20 lipca @ 08:00
Koniec:
21 lipca @ 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
Skip to content