Katarzyna Maciechowska z Koalicji Obywatelskiej to nowa radna Miasta Rzeszowa. Podczas nadzwyczajnej sesji złożyła ślubowanie. Mandat objęła po Marcinie Deręgowskim, który 1 czerwca został wiceprezydentem Rzeszowa.
Podczas sesji podjęto także ważną decyzję dla mieszkańców Malawy. Rzeszowscy radni zgodzili się też na to, by autobusy MPK obsługiwały to sołectwo.
Dyskutowano także o założeniach budżetu obywatelskiego na 2025 rok. Zmiany mają dotyczyć między innymi zapisów, zgodnie z którymi inwestycje zrealizowane z RBO będą posiadać wyraźną informację o tym. Ma to zachęcać mieszkańców do większego udziału w zgłaszaniu projektów i potem głosowania na nie. Stworzone zostaną również dodatkowe kategorie w projektach realizowanych na jednym osiedlu z uwzględnieniem liczby jego mieszkańców.
Tekst Monika Domino / Fotc. Archiwum


![[AKTUALIZACJA] Zaginiona 17-latka odnaleziona z dzieckiem 3 - Polskie Radio Rzeszów Utrudnienia na drodze krajowej nr 28. Zderzenie dwóch samochodów osobowych](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/Utrudnienia-na-drodze-krajowej-nr-28.-Zderzenie-dwoch-samochodow-osobowych-120x86.webp)

![Zakończono montaż betonowej obudowy tunelu na S19 Rzeszów Południe-Babica 5 - Polskie Radio Rzeszów Zakończono produkcję ponad 22 tysięcy segmentów obudowy tunelu S19 [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/1460x616-2-120x86.jpg)




