Dzięki umowie z WOPR uczniowie Zespołu Szkół numer 1 w Tarnobrzegu będą ćwiczyć umiejętności praktyczne na Jeziorze Tarnobrzeskim.
Jak poinformował dyrektor szkoły Marcin Pilarski będzie to dotyczyć zajęć z zakresu bezpieczeństwa w warunkach naturalnych.
W szczególności obejmie uczniów „Prymasówki”, którzy kształcą się na kierunku technik obsługi pasażerów w przewozach lotniczych, morskich i lądowych. Młodzież będzie uczestniczyć między innymi w warsztatach z udzielania pomocy poszkodowanym w katastrofach.
Dotychczas uczniowie Zespołu Szkół nr 1 szkoły uczestniczyli w specjalistycznych szkoleniach, które na tarnobrzeskiej krytej pływalni prowadziły dla nich stewardessy ze szkoły w Dęblinie.
Tekst: Robert Pytka, fot. Archiwum Polskiego Radia Rzeszów


![[AKTUALIZACJA] Odwołano dzisiejszy proces apelacyjny w sprawie potrójnego zabójstwa w Bąkowie 3 - Polskie Radio Rzeszów Dwanaście osób stanie przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie za przestępstwa gospodarcze](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/sedzia-z-mlotkiem-w-sali-sadowej-e1763561939206-120x86.jpg)





