Policjanci wciąż ostrzegają przed oszustami, którzy w swoim działaniu są bezwzględni. Nie dbają o to, że kradną seniorom emeryturę lub latami odkładane oszczędności. Tak było w przypadku mieszkańca Tarnobrzega, który uwierzył oszustom, że jego wnuczka spowodowała wypadek drogowy.
W sobotę, około godz. 18, na telefon stacjonarny 76-letniego mieszkańca Tarnobrzega, zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował go, że jego wnuczka spowodowała wypadek, w wyniku którego ciężarna kobieta trafiła do szpitala i poroniła. Następnie rozmówca przekazał słuchawkę rzekomemu adwokatowi, który miał zajmować się sprawą wnuczki. Mężczyzna uwierzył, oszustom i zgodził się przekazać pieniądze -18 tysięcy złotych.
Apele i ostrzeżenia policjantów, dotyczące oszustw metodami na „wnuczka”, „policjanta”, „pracownika banku” i „adwokata”, docierają do szerokiego grona, niestety w dalszym ciągu, przestępcom udaje się zmanipulować i oszukać koleją osobę.
Tekst: Mariusz Piątkiewicz, fot. Pixabay


![Rada Seniorów Miasta Tarnobrzega świętuje 10-lecie działalności [ZDJĘCIA] 3 - Polskie Radio Rzeszów Rada Seniorów Miasta Tarnobrzega świętuje 10-lecie działalności [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_20251210_100958-1-120x86.jpg)






