„Zamiast broni – instrumenty” to inicjatywa misjonarza Benedykta Pączki, działającego w Republice Środkowoafrykańskiej, której celem jest przekonanie młodych ludzi do porzucenia broni na rzecz muzyki. Projekt realizowany w ramach Afrikan Music School – szkole założonej przez misjonarza – daje dzieciom i młodzieży szansę na edukację i lepszą przyszłość.
– Kilka osób wyjechało na studia zagraniczne. Trójka uczniów studiuje w Polsce. Mamy także jednego ucznia w Bostonie, w renomowanej Berklee College of Music, który jest jednym z najlepszych studentów na tej uczelni – mówi kapucyn pochodzący z Niebylca, który od 11 lat pracuje na misji w Afryce.
Rzeszowska fundacja Pro Spe wspiera inicjatywę, finansując edukację podopiecznych Afrikan Music School. -Każde wsparcie pomaga zwiększać liczbę dzieci, którym możemy zaoferować lepsze życie. Obecnie opiekujemy się trzydzieściorgiem dzieci – podkreśla Jadwiga Ciurkot z fundacji.
Bliżej z działalnością misjonarza Benedykta można zapoznać się na stronie fundacji Pro Spe – https://prospe.org/. Tam również można wesprzeć jego inicjatywę.
Tekst: Łukasz Wacławek, fot. https://prospe.org/

![[AKTUALIZACJA] Seria zdarzeń drogowych na Podkarpaciu. Wypadki i kolizje w kilku powiatach 2 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie 3 samochodów na Kwiatkowskiego – utrudnienia w ruchu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/05/wypadek2-e1765872381944-120x86.jpg)







