Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia drugiego stopnia m.in. dla zlewni Sanu wraz ze zbiornikiem w Solinie przed wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.
IMGW powiadomił, że „w związku z występującymi i prognozowanymi opadami, w zlewni górnego Sanu prognozowane są dalsze wzrosty stanu wody w strefie wody wysokiej, przy przekroczonym stanie ostrzegawczym na stacji hydrologicznej w Stuposianach.”
Aktualizacja z godz.11
-O 17 centymetrów przekroczony został stan ostrzegawczy na Sanie na stacji hydrologicznej w Stuposianach. Obecnie poziom wody powoli opada – poinformowała nas Anna Olko – Wilk z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.
(PAP, BK)




![Ostrzeżenia IMGW dla Podkarpacia: silny mróz, śnieg i zamiecie 5 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Warunki na drogach i ciężka sytuacja energetyczna na Podkarpaciu po opadach śniegu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/niski-kat-strzalu-osoby-idacej-po-pokrytym-sniegiem-chodniku-pod-sniegiem-e1763880211157-120x86.jpg)


