W Stalowej Woli rozstrzygnięto konkurs literacki „Maria i Witold Habdank-Kossowscy – wierni wartościom”.
Za najlepszą pracę w kategorii szkół ponadpodstawowych uznano opowiadanie napisane przez Julię Bujak. Uczennica Liceum Samorządowego powiedziała, że jej praca to hołd złożony osobom, których wkład w lokalną kulturę i rozwój edukacji jest wręcz nieoceniony.
W kategorii klas 4 i 5 szkół podstawowych zwyciężyła Julia Margol ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Stalowej Woli. Zaś wśród uczniów klas od 6 do 8 najwyżej ocenioną pracę napisała Nikola Wojtyna ze Szkoły Podstawowej w Krzakach.
Członek jury, historyk Mariusz Potasz, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im KEN w Stalowej Woli, znawca losów rodziny powiedział, że wszystkie prace zgłoszone do konkursu były niezwykle odkrywcze i interesujące. Podkreślał, że młodzież, której stwarza się możliwości rozwoju, jest twórcza i niezwykle kreatywna oraz zasługuje nie tylko na nagrody rzeczowe, ale dalsze wsparcie w jej rozwoju.
Organizatorem konkursu poświęconego Marii i Witoldowi Habdank-Kossowskim było Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.
Tekst i fot. R.Pytka













![Dzika zwierzyna na ulicach Stalowej Woli. Uszkodzony samochód po wieczornym spacerze [AKTUALIZACJA] 14 - Polskie Radio Rzeszów Dzika zwierzyna na ulicach Stalowej Woli. Uszkodzony samochód po wieczornym spacerze [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/03/dianaparkhouse-red-deer-4551678-350x250.jpg)






