Nie będzie kolejnego protestu przy granicy w Medyce. Nie zgodzili się na to włodarze gminy, a dziś (17.01) także sąd.
Rolnicy z organizacji Podkarpacka Oszukana Wieś, przy granicy w Medyce, chcieli protestować w lutym. Chodzi miedzy innymi o niekontrolowany import żywności i produktów rolnych z Ukrainy i Ameryki Południowej do Polski.
O zgodę na organizację protestu zwrócili się do władz gminy Medyka, jako gospodarza terenu. Zgody nie otrzymali, wobec czego od tej decyzji odwołali się do Sądu Okręgowego w Przemyślu, który dziś podtrzymał decyzję gminy.
Rolnicy zapowiedzieli, że odwołają się od decyzji sądu.
Tekst: A. Jodłowska


![KO zapowiada nowe otwarcie na Podkarpaciu, a Paweł Kowal kandydowanie na szefa regionalnych struktur [AKTUALIZACJA] 3 - Polskie Radio Rzeszów KO zapowiada nowe otwarcie na Podkarpaciu, a Paweł Kowal kandydowanie na szefa regionalnych struktur [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/02/IMG_0845-1-350x250.jpg)






