Wody Polskie i Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” kontynuują współpracę. Przedstawiciele placówek podpisali porozumienie w tej sprawie.
Jakub Izdebski, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury, pod który podlega Centrum „Łukasiewicz”, wyraził nadzieję, że wspólne działania przyczynią się do pozytywnego wpływu na środowisko naturalne.
– Osiągnięcie tego celu możliwe będzie dzięki edukacji – wyjaśnia Anna Sowa, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Jej zdaniem zmiany klimatyczne stawiają nowe wyzwania w zakresie szczególnej ochrony zasobów wodnych. Dlatego ważne jest popularyzowanie wiedzy i nauki, wymiana doświadczeń oraz organizowanie wydarzeń edukacyjnych.
Tomasz Michalski, zastępca dyrektora WDK ds. Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” podkreślił, że współpraca jest równie ważna jak woda. Edukacja proekologiczna związaną z gospodarką wodną i utrzymaniem jej zasobów, które są niezbędne do życia, będą prowadzone wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Porozumienie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” jest kontynuacją wspólnych działań, które rozpoczęły się w 2023 r.
Współpraca ta wpisuje się w program „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie” realizowany przez Wody Polskie. W projekcie edukacyjnym dla szkół podstawowych bierze udział ponad 2 tys. uczniów z obszaru objętego przez Regionalny Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.
Tekst i fot. J. Piekło