Rzeszowski tenisista Alan Ważny został zwycięzcą turnieju singlowego rangi J300 w Kairze (Egipt). Polak był rozstawiony z „1” i z roli faworyta wywiązał się znakomicie. Zaledwie jeden set stracony w całym turnieju. Finał wygrany 6:3, 6:3 z 39. w rankingu ITF Junior, Austriakiem, Thilo Behrmannem. Zwycięstwo w turnieju pozwoliło na awans w rankingu na 16. miejsce wśród najlepszych tenisistów świata w kategorii juniorów.
Alan po wygranym turnieju:
„Jestem niesamowicie szczęśliwy, że udało mi się zwyciężyć w tym turnieju! To był tydzień pełen wyzwań, a każdy mecz wymagał ode mnie maksymalnej koncentracji i determinacji. Dobre przygotowanie fizyczne i mentalne pozwoliło mi pokazać najlepszy tenis w kluczowych momentach. Wygrana w Kairze to dla mnie ważny krok w rozwoju, ale wiem, że przede mną jeszcze wiele pracy i kolejnych wyzwań. Cieszę się z awansu w rankingu, bo to dowód na to, że idę w dobrym kierunku. Dziękuję mojemu sztabowi, rodzinie i kibicom za ogromne wsparcie – to również Wasz sukces!”
Tekst: P. Socha, fot. archiwum prywatne




![[ZDJĘCIA] KS DevelopRes Rzeszów wygrywa derby Podkarpacia. Pewne 3:0 ze Stalą Mielec 5 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] KS DevelopRes Rzeszów wygrywa derby Podkarpacia. Pewne 3:0 ze Stalą Mielec](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC09528-Poprawione-Szum-120x86.jpg)




