We Fredropolu powstaje nowoczesny kompleks basenów z częścią rekreacyjno-wypoczynkową. Inwestycja, warta blisko 30 milionów złotych, ma na celu poprawę komfortu mieszkańców i zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu. Ponad 21 milionów złotych pochodzi z dofinansowania rządowego.
Kompleks basenów powstaje przy miejscowej szkole podstawowej. Na terenie obiektu, oprócz basenu sportowego, znajdą się także zjeżdżalnie wodne dla dzieci, brodziki i niecka basenowa z ruchomym dnem, umożliwiająca dostosowanie głębokości wody do różnych aktywności. Nie zabraknie saun parowych i fińskich. Wójt gminy Fredropol, Mariusz Śnieżek, zaznacza, że gmina stara się o status uzdrowiskowy.
– Posiadamy to, co najważniejsze – źródła wody leczniczej. Trzy czwarte drogi już za nami – powiedział.
Zakończenie budowy kompleksu basenów planowane jest w pierwszym kwartale przyszłego roku. Następnie ruszy budowa nowej szkoły, a obecna przy której powstają baseny, przebudowana zostanie na potrzeby sanatorium.
Relację przygotował Grzegorz Janiszewski.
Tekst i fot.: G. Janiszewski



![Wypadek trzech pojazdów w Wyżnem. Droga już przejezdna [AKTUALIZACJA] 4 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek trzech pojazdów w Wyżnem. Droga już przejezdna [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/02/461-362044-e1771581887985-350x250.jpg)





