Przestępcy nie próżnują i wciąż poszukują nowych sposobów na łatwy zarobek. Tym razem jednak trafili na wyjątkowo trudnego przeciwnika – policjanta z mieleckiej komendy. Dzięki jego czujności i błyskawicznej reakcji dwóch oszustów zostało zatrzymanych i trafiło do aresztu.
Wszystko zaczęło się od telefonu stacjonarnego. Mężczyzna, podszywając się pod policjanta, poinformował funkcjonariusza, że jego siostra spowodowała wypadek i aby uniknęła aresztu, konieczna jest wpłata ponad 100 tysięcy złotych kaucji. Policjant doskonale znał ten schemat oszustwa i od razu zorientował się, że ma do czynienia z przestępcami. Zamiast się rozłączyć, postanowił kontynuować rozmowę, by pomóc w ich zatrzymaniu.
O całej sytuacji natychmiast powiadomił kolegów z wydziału kryminalnego. W wyniku akcji zatrzymano 21-letniego mężczyznę, który przyszedł odebrać pieniądze. Jak się okazało, miał przy sobie również narkotyki. Intensywna praca śledczych doprowadziła także do zatrzymania drugiego oszusta – 28-letniego mieszkańca woj. śląskiego. Decyzją sądu obaj spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie.
Opr. MP