Już w najbliższą niedzielę, 6 kwietnia ulicami Rzeszowa przebiegną uczestnicy 18. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do pokonania trasy zgłosiło się jak do tej pory ponad 2 tys. zawodników.
Nasz maraton jest wyjątkowy w skali europejskiej, ponieważ wraz z biegami dla dorosłych, organizujemy biegi dla dzieci. Chcemy najmłodszych oderwać od smartfonów i zaszczepić w nich miłość do ruchu i zdrowej rywalizacji – powiedział Marcin Stopa – sekretarz Miasta Rzeszowa.
18. PKO Półmaratonowi Rzeszowskiemu towarzyszyć będzie jubileuszowa, bo już 10-ta, PKO Sztafeta Półmaratońska. Dystans półmaratonu został podzielony na 4 odcinki. Będą go pokonywały drużyny składające się z 4 osób – kobiet lub mężczyzn. Sztafety mieszane będą klasyfikowane w kategorii mężczyzn.
Start maratonu będzie znajdował się na ul. Kopisto obok C.H. Millenium Hall w Rzeszowie. Jak przekazali organizatorzy są jeszcze wolne pakiety startowe.
Tekst, Fot.: M. Piątkiewicz




![Resovia bez Pucharu Polski. Lublin triumfuje w finale w Krakowie [ZDJĘCIA] 5 - Polskie Radio Rzeszów Resovia bez Pucharu Polski. Lublin triumfuje w finale w Krakowie [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/DSC00820-350x250.jpg)


![Zima daje się we znaki. Trudne warunki jazdy na drogach wojewódzkich [AKTUALIZACJA] 8 - Polskie Radio Rzeszów Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu. Drogi przejezdne, ale warunki bardzo trudne](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/transport-3916275_1280-120x86.jpg)


