Policjanci z Komendy Miejskiej w Przemyślu zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który oszukał seniora na ponad 200 tys. złotych metodą „na policjanta”. Do zatrzymania doszło na terenie Zabrza.
Oszust, pełniący w całym procederze rolę „odbieraka”, wciągnął w pułapkę przemyskiego seniora. Mężczyzna odebrał telefon od kobiety podającej się za synową, która poinformowała go o wypadku drogowym i konieczności zapłaty wysokiego zadośćuczynienia.
Mimo, iż pokrzywdzony w czasie trwania tej rozmowy odebrał telefon od syna, nie uwierzył, że to próba wyłudzenia pieniędzy i przekazał oszustowi ponad 200 tys. złotych.
Policjanci szybko rozpoczęli działania operacyjne, które doprowadziły ich do zatrzymania sprawcy na Śląsku.
Okazał się nim 25-letni mężczyzna, który usłyszał już zarzut oszustwa, a Sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował wobec niego trzymiesięczny tymczasowy areszt.
Tekst: A.Radochońska




![Nadchodzą lodowate noce. Mieszkańcy mówią, jak sobie radzą [SONDA] 5 - Polskie Radio Rzeszów Mróz do –12 stopni w Rzeszowie. SONDA: jak mieszkańcy chronią się przed zimnem?](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/crop-obejmujacy-para-w-znosic-120x86.jpg)




