Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszów wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Prezydenta Miasta Rzeszowa. Zawiadomienie złożył radny Michał Wróbel z „Razem dla Rzeszowa”.
Wspomniane przekroczenie uprawnień – miało polegać na utworzeniu w urzędzie miasta dwóch kierowniczych stanowisk spoza katalogu stanowisk obowiązujących w sektorze publicznym i z pominięciem procedury konkursowej.
Jak podkreśla prokurator Krzysztof Ciechanowski z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, nikomu nie przedstawiono zarzutów. Śledztwo prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko. Przed prokuraturą sporo pracy, ponieważ dopiero rozpoczynają się ustalenia dotyczące tego czy realnie mogło dojść do nadużyć.
Prezydent Konrad Fijołek wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.
W związku z zawiadomieniem złożonym przez pana radnego Michała Wróbla ze stowarzyszenia „Razem dla Rzeszowa”, Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie – zgodnie z procedurą – wszczęła postępowanie wyjaśniające. To standardowa czynność wynikająca z obowiązku przeanalizowania każdej zgłoszonej sprawy, niezależnie od jej zasadności.
Z przykrością zauważam, że to kolejna próba ataku ze strony „Razem dla Rzeszowa”, która wpisuje się w dłuższą serię działań, mających na celu zdyskredytowanie mnie jako Prezydenta i utrudnianie skutecznego zarządzania miastem w czasie kiedy realizowane są bardzo duże i ważne inwestycje. Podobne metody „Razem dla Rzeszowa” stosowało już wcześniej wobec śp. Prezydenta Tadeusza Ferenca – dziś widzimy powrót do tej samej polityki destrukcji w jeszcze bardziej zintensyfikowany sposób.
Wszystkie podejmowane przeze mnie działania są zgodne z obowiązującym prawem i mają na celu dobro mieszkańców oraz dalszy rozwój Rzeszowa. Nie pozwolę, by osobiste ambicje i polityczne kalkulacje przesłoniły to, co naprawdę ważne dla naszego miasta
– czytamy w oświadczeniu prezydenta.
Oprac. J. Chodyniecki








