Zakończyła się przebudowa stadionu miejskiego w Rudniku nad Sanem. Obiekt, po niezbędnych przebudowach spełnia już wszystkie standardy związane z organizacją zawodów lekkoatletycznych, ale także posiada nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na przeprowadzanie w tym miejscu wydarzeń sportowych na wyższym poziomie.
W ramach inwestycji pojawiła się nowa płyta boiska z trawiastą nawierzchnią wraz z systemem automatycznego nawadniania.
Powstała także trybuna dla kibiców na 600 miejsc, z czego ponad 300 jest pod zadaszeniem. Zamontowano również nagłośnienie, oświetlenie, monitoring oraz barierki na piłki.
Nowością jest również to, że stadion został uzbrojony w niezbędne instalacje techniczne, w tym kanalizację deszczową, drenaż płyty boiska oraz zbiornik rozsączający wodę opadową.
Wokół bieżni pojawiła się też kanalizacja kablowa i instalacja teletechniczna, która pozwoli na przeprowadzanie zawodów sportowych rangi mistrzowskiej. Burmistrz Rudnika nad Sanem Tadeusz Handziak zapowiedział, że:
Oddanie tej inwestycji do użytku to początek kolejnych działań, które ma podjąć samorząd w celu wzmocnienia infrastruktury niezbędnej do przyciągnięcia jeszcze większej rzeszy turystów do miasteczka i jego okolic. – powiedział Tadeusz Handziak
W ramach modernizacji, która rozpoczęła się w kwietniu 2023 roku wydatkowano prawie 6 milionów złotych, z czego bardzo ważne było uzyskanie finansowego wsparcia, w ramach Rządowego Programu Funduszy „Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”. Gmina Rudnik nad Sanem otrzymała dofinansowanie w wysokości prawie 5 mln zł.
Tekst: Robert Pytka / Fot: Urząd Miasta I gminy Rudnik nad Sanem


![Świadkowie pomogli w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy BMW 3 - Polskie Radio Rzeszów Tragiczny wypadek w Jeżowem. Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-e1765385054557-120x86.jpg)

![5. odsłona akcji "Choinka dla Życia" w RCKiK w Rzeszowie [ZDJĘCIA] 5 - Polskie Radio Rzeszów 5. odsłona akcji „Choinka dla Życia” w RCKiK w Rzeszowie [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/choinka-5-120x86.jpg)




