Mieszkańcy Nowej Dęby, Tarnobrzega, Rzeszowa, a także bardziej odległych regionów Polski, takich jak Tychy na Śląsku uczestniczą dziś (21.06) w wojskowo-muzycznej imprezie Militariada.
Na terenach parkowo-rekreacyjnych Nad Zalewem w Nowej Dębie można oglądać statyczne pokazy sprzętu wojskowego, rekonstrukcję partyzanckiego rajdu majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” po Podkarpaciu, czy zaopatrzyć się różne wojskowe akcesoria i gadżety.
Impreza służy promocji Nowej Dęby, województwa podkarpackiego i Polskich Sił Zbrojnych.
Chcemy przede wszystkim bliżej zapoznać się z militariami, a takie wydarzenia są do tego dobrą okazją – zgodnie podkreślają uczestnicy.
Militariada potrwa do jutra. Dziś natomiast mieszkańcy mogą jeszcze posłuchać koncertów, m.in. hip-hopowych, które lokalni twórcy grają z okazji 25-lecia swojej działalności muzycznej w Nowej Dębie.
Relacja Mikołaja Tomasiewicza.
Tekst / Fot.: Mikołaj Tomasiewicz


![[AKTUALIZACJA] Kolizja trzech aut na krajowej "9" w Nowej Dębie 3 - Polskie Radio Rzeszów Podkarpaccy policjanci podsumowali bożonarodzeniowy weekend](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC09007-350x250.jpg)

![Ostrzeżenia IMGW dla Podkarpacia: silny mróz, śnieg i zamiecie 5 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Warunki na drogach i ciężka sytuacja energetyczna na Podkarpaciu po opadach śniegu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/niski-kat-strzalu-osoby-idacej-po-pokrytym-sniegiem-chodniku-pod-sniegiem-e1763880211157-120x86.jpg)


