Trwa walka ze skutkami gwałtownej burzy, która spowodowała w nocy liczne zniszczenia na terenie Mielca. Służby usuwają szkody, m.in. połamane drzewa i konary oraz naprawiają uszkodzoną infrastrukturę miejską i energetyczną. Do końca dnia ma zostać oczyszczonych kilkadziesiąt kilometrów dróg i chodników.
Robimy wszystko, by jak najszybciej przywrócić porządek – mówi prezydent Mielca Radosław Swół. Miasto apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności, unikanie miejsc zagrożonych, a także o niepodejmowanie samodzielnych prób usuwania powalonych drzew czy elementów infrastruktury.
Tymczasowo zamknięty dla spacerujących i odwiedzających został też Park Kazimierza Wielkiego. Miasto na bieżąco monitoruje sytuację i prowadzi działanie z myślą o jak najszybszym przywróceniu bezpieczeństwa, porządku i estetyki miasta.

Tekst: M. Tomasiewicz / Fot.: UM Mielec



![[AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] Wybuch telefonu w internacie w Ropczycach. Osiem osób w szpitalu 6 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] Wybuch telefonu w internacie w Ropczycach. Osiem osób w szpitalu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/1000023611-1-120x86.jpg)
![Opady mokrego śniegu spowodowały znaczne szkody w podkarpackich lasach [ZDJĘCIA] 7 - Polskie Radio Rzeszów Opady mokrego śniegu spowodowały znaczne szkody w podkarpackich lasach [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DR.0620.60-Mlodniki-po-okisci-1-120x86.jpg)




