Trwa modernizacja Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. Pomimo utrudnień i remontu fragmentu drogi startowej, w ostatni piątek na lotnisku wylądował kolejny już samolot cargo – Boeing 767 należący do linii Sky Taxi, który przyleciał z Chin. Na jego pokładzie znajdowało się ok. 40 ton przesyłek e-commerce. Lądowanie oraz rozładunek przebiegły sprawnie i bez zakłóceń. Cały proces zakończył się w niespełna dwie godziny.
Modernizacja pasa startowego na odcinku 700 metrów w żaden sposób nie przeszkadza w realizacji zaawansowanych operacji lotniczych, zarówno pasażerskich, jak i cargo
– podkreśla Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Remont rzeszowskiego lotniska w Jasionce ma potrwać do połowy września 2026 roku. Prace obejmują m.in. budowę drogi kołowania i przebudowę pasa startowego.
Tekst: M. Piątkiewicz / Fot.: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka


![Zakończono montaż betonowej obudowy tunelu na S19 Rzeszów Południe-Babica 3 - Polskie Radio Rzeszów Zakończono produkcję ponad 22 tysięcy segmentów obudowy tunelu S19 [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/1460x616-2-120x86.jpg)
![[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt dla pogotowia ratunkowego w Rzeszowie 4 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Nowy sprzęt dla pogotowia ratunkowego w Rzeszowie - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_20251219_084513-120x86.jpg)





