Rzeszów będzie gospodarzem I Międzynarodowego Biennale Plakatu Muzycznego.
To pierwsze takie wydarzenie na świecie, poświęcone w całości sztuce plakatu związanego z muzyką. Prace można zgłaszać do 20 sierpnia, a udział w konkursie mogą wziąć profesjonalni artyści z Polski i zagranicy.
Ogłoszenie wyników zaplanowano na 29 września w Galerii Miejskiej Szkoły Sztuki, a od 10 października plakaty będzie można oglądać także w przestrzeni miejskiej Rzeszowa. Organizatorem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, a partnerem strategicznym Miasto Rzeszów. Szczegóły na stronie konkursu.

Oprac. J. Chodyniecki

![[ZDJĘCIA] Półfinał TAURON Pucharu Polski: wygrana Asseco Resovii Rzeszów 3 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Półfinał TAURON Pucharu Polski: wygrana Asseco Resovii Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/DSC01448-1-350x250.jpg)

![[ZDJĘCIA] „Mogielnickie kolędowanie” po raz ósmy. Muzyczne spotkanie w kościele w Mogielnicy 5 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] „Mogielnickie kolędowanie” po raz ósmy. Muzyczne spotkanie w kościele w Mogielnicy](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/IMG_0859-1-350x250.jpeg)
![Ostrzeżenia IMGW dla Podkarpacia: silny mróz, śnieg i zamiecie 6 - Polskie Radio Rzeszów [AKTUALIZACJA] Warunki na drogach i ciężka sytuacja energetyczna na Podkarpaciu po opadach śniegu](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/niski-kat-strzalu-osoby-idacej-po-pokrytym-sniegiem-chodniku-pod-sniegiem-e1763880211157-120x86.jpg)


