Już jutro (26.09) mieszkańcy Rzeszowa będą mogli skorzystać z akcji bezpłatnego znakowania rowerów. Organizatorem wydarzenia jest Straż Miejska w Rzeszowie, która zaprasza do swojej siedziby przy ul. Targowej.
Na czym polega znakowanie rowerów?
Znakowanie rowerów polega na trwałym oznaczeniu ramy i wpisaniu danych właściciela do specjalnej bazy. Dzięki temu, w przypadku kradzieży, możliwe jest szybkie ustalenie jego prawowitego właściciela.
Cały proces jest bezpłatny, szybki i w pełni bezpieczny dla sprzętu.
Dlaczego warto wziąć udział?
Organizatorzy podkreślają, że akcja to nie tylko forma zabezpieczenia roweru, ale także ważny element budowania świadomości społecznej w zakresie ochrony mienia.
Jak się zapisać?
Znakowania roweru można dokonać po wcześniejszym zapisie telefonicznym pod numerem telefonu dostępnym na stronie internetowej Straży Miejskiej oraz na naszej radiowej stronie internetowej.
Dotychczas Straż Miejska w Rzeszowie oznakowała 1818 rowerów.

![[ZDJĘCIA, WIDEO] Noworoczne morsowanie w Rzeszowie. Klub Sopelek tradycyjnie rozpoczął rok 2026 2 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA, WIDEO] Noworoczne morsowanie w Rzeszowie. Klub Sopelek tradycyjnie rozpoczął rok 2026](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/20260101_120127-1-350x250.jpg)


![[ZDJĘCIA, WIDEO] Noworoczne morsowanie w Rzeszowie. Klub Sopelek tradycyjnie rozpoczął rok 2026 5 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA, WIDEO] Noworoczne morsowanie w Rzeszowie. Klub Sopelek tradycyjnie rozpoczął rok 2026](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/20260101_120127-1-120x86.jpg)


