To dane Fundacji DKMS, organizacji której misją jest walka z nowotworami krwi i przekonywanie do tego, by zostać potencjalnym dawcą szpiku.
Druga szansa
W poniedziałek (13 października) przypada Dzień Dawcy Szpiku. To właśnie dzięki ich bezinteresownej decyzji dawców wielu pacjentów na całym świecie otrzymuje drugą szansę na życie i zdrowie.
Dwa miliony zarejestrowanych dawców
W Polsce swoją gotowość do oddania szpiku zgłosiło ponad 2 miliony osób. Na Podkarpaciu zarejestrowanych dawców jest ponad 99 800 – wynika z danych Fundacji DKMS.
W Polsce Dzień Dawcy Szpiku obchodzony jest obchodzony od 2002 roku.



![Otwarcie Muzeum Uniwersytetu Rzeszowskiego w nowej siedzibie [ZDJĘCIA] 4 - Polskie Radio Rzeszów Otwarcie Muzeum Uniwersytetu Rzeszowskiego w nowej siedzibie [ZDJĘCIA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/IMG_2578-e1768497568687-350x250.jpg)




