Makiety samolotów, statków kosmicznych, samochody, sceny historyczne, lasy, elementy infrastruktury sportowej – łącznie kilkadziesiąt konstrukcji wykonanych z klocków można od soboty, przez weekend, zobaczyć w Krośnie na pokonkursowej wystawie „Tak się składa”.
Wystawie, prezentowanej w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (RCKP) w Krośnie w ramach 12. Rodzinnego konkursu na konstrukcję z klocków, towarzyszy XI Festiwal Modelarski Galicjada.
Konkurs to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim rozwijanie kreatywności i wyobraźni. To także szansa na wspólne spędzenie czasu z rodziną i stworzenie niezwykłych budowli z klocków. Publiczność b=może obejrzeć kilkadziesiąt konstrukcji. Każda z prac została przygotowana przez rodzinne drużyny. W czasie zwiedzania odbywa się głosowanie publiczności, zaś w niedzielę (9.11) nastąpi ogłoszenie wyników.




![Zderzenie autobusu z osobówką w Mielcu, powodem wymuszenie pierwszeństwa 5 - Polskie Radio Rzeszów Tragedia w powiecie mieleckim. W wypadku zginęli: 19-latka, jej 12-letni brat i 18-letni chłopak [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/policja121-3-120x86.jpg)




