W USA, Meksyku i Kanadzie trwa losowanie fazy grupowej piłkarskich Mistrzostw Świata 2026. Turniej po raz pierwszy w historii odbędzie się z udziałem 48 reprezentacji, a mecz otwarcia zaplanowano na 11 czerwca 2026 roku — zmierzą się w nim Meksyk i Republika Południowej Afryki.
Choć reprezentacja Polski wciąż walczy o awans, już wiadomo, do której grupy trafi w przypadku pomyślnego przejścia baraży. Biało-Czerwoni zostali przypisani do Grupy F, gdzie czekają Holandia, Japonia oraz Tunezja.
Barażowa droga Polski
Polska w marcu rozegra półfinał baraży z Albanią. W przypadku zwycięstwa, w finale zmierzy się ze zwycięzcą pary Ukraina – Szwecja. Dopiero triumf w dwóch spotkaniach da awans na mundial w Ameryce Północnej.
Grupa F (po awansie Polski):
Holandia
Japonia
Tunezja
Polska*
* jeśli przejdzie przez baraże
Organizatorzy zapowiadają największy mundial w historii — zarówno pod względem liczby drużyn, jak i liczby kibiców, którzy pojawią się na obiektach w trzech krajach-gospodarzach.



![Porażka Asseco Resovii w Lizbonie 4 - Polskie Radio Rzeszów Miał być hit, a był jednostronny mecz. Asseco Resovia przegrywa po raz drugi z rzędu [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/11/DSC00218-e1763826903561-350x250.jpg)





