AKTUALIZACJA – godz. 14:10
Zakończyły się utrudnienia na autostradzie A4 na odcinku między węzłami Łańcut a Rzeszów Wschód, w rejonie miejscowości Łukawiec. Służby drogowe oraz ratunkowe zakończyły działania związane z nocnym pożarem cysterny, a uszkodzony pojazd został usunięty z jezdni.
AKTUALIZACJA – godz. 13:00
Nie ma już objazdów, jednak wciąż występują utrudnienia na podkarpackim odcinku A4. Chodzi o fragment między węzłami Łańcut a Rzeszów Wschód, w rejonie miejscowości Łukawiec, w kierunku Krakowa. Od nocnego pożaru cysterny wciąż zajęty jest pas awaryjny oraz prawy pas ruchu.
Ładunek z cysterny został już przepompowany, a pojazd oczekuje na odholowanie. Ruch odbywa się lewym pasem.
AKTUALIZACJA – godz. 11:20
Odblokowana została jezdnia autostrady A4 w kierunku Korczowej. Ruch w tym kierunku odbywa się już normalnie.
Ze względu na zator drogowy w miejscowości Łańcut służby podjęły decyzję o zamknięciu węzła Przeworsk. Pojazdy kierowane są na drogę krajową nr 94. Na miejscu nadal trwa przepompowywanie ładunku z cysterny, która w nocy uległa pożarowi.
AKTUALIZACJA – godz. 9:25
Autostrada A4 jest ponownie zablokowana na odcinku między węzłami Łańcut a Rzeszów Wschód, w rejonie miejscowości Łukawiec. Ruch został wstrzymany ze względu na prowadzone działania związane z przepompowaniem substancji z uszkodzonej cysterny.
Objazdy w kierunku Krakowa
Kierowcy jadący w stronę Krakowa są kierowani:
z węzła Łańcut na drogę wojewódzką 877,
następnie na drogę krajową 94 w kierunku Rzeszowa,
ponowny wjazd na A4 możliwy jest na węzłach Rzeszów Północ lub Rzeszów Zachód.
Objazdy w kierunku Korczowej
W kierunku przejścia granicznego:
zjazd na Rzeszów Wschód,
dalej drogą krajową 97 i krajową 94 w kierunku Łańcuta,
powrót na autostradę na węźle Łańcut.
Blokada ma związek z oczekiwaniem cysterny na przepompowanie przewożonego materiału.
AKTUALIZACJA godz. 6:00
Wciąż występują utrudnienia na autostradzie A4. Jak przekazał Radiu Rzeszów dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, doszło do pożaru opony w cysternie, która prawdopodobnie przewoziła etanol. Zdarzenie miało miejsce wczoraj (14.01) około godz. 22:00 na trasie w kierunku Krakowa, między węzłami Łańcut a Rzeszów Wschód.
Nie ma informacji o osobach rannych, a pożar został już ugaszony. Obecnie ciężarówka oczekuje na przepompowanie substancji znajdującej się w zbiorniku. Zablokowane są pasy prawy i awaryjny, natomiast ruch odbywa się lewym pasem jezdni.
Utrudnienia mogą potrwać do godziny 13:00.
Kolejne utrudnienia w regionie
Nadal zamknięty jest 10-kilometrowy odcinek drogi Nowy Żmigród–Folusz w powiecie jasielskim. Policja prowadzi objazdy, a w najbliższych godzinach na miejscu ma pojawić się ciężki sprzęt umożliwiający udrożnienie przejazdu.
Kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność — po marznących opadach jest bardzo ślisko. Na południu regionu opady mogą utrzymywać się do godz. 9:00.
AKTUALIZACJA godz. 23:20
Autostrada zablokowana jest w kierunku Krakowa. Policja kieruje na objazdy drogą krajową 94 – na węźle Łańcut. Pali się cysterna.
Na autostradzie A4, na wysokości miejscowości Łukawiec, pali się samochód ciężarowy.
Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 22:00
– poinformował Polskie Radio Rzeszów dyżurny rzeszowskich policjantów.
Na miejscu pracują służby: straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych.
Objazdy drogą krajową 94 i utrudnienia do rana
Zablokowany jest odcinek A4 od węzła Łańcut do węzła Rzeszów Wschód. Policja kieruje samochody na objazdy drogą krajową nr 94. Utrudnienia mogą potrwać do rana, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń służb.
![Koniec utrudnień na A4 po pożarze cysterny [AKTUALIZACJA] 1 - Polskie Radio Rzeszów 46-latek kierował bmw mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Doprowadził do kolizji](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/444-356984-e1766774470877-750x314.jpg)








