55 osób, które nielegalnie próbowały przekroczyć „zieloną granicę” zatrzymał Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w ubiegłym roku. Generał brygady Tomasz Zybiński podsumował w Polskim Radiu Rzeszów 2025 rok. Funkcjonariusze odprawili w tym okresie ponad 11 milionów podróżnych i ponad 2 miliony pojazdów, działając niezależnie od pory dnia i warunków pogodowych.
Generał Zybiński przypomniał także o wprowadzeniu nowego systemu Entry-Exit, który usprawni kontrolę osób spoza Unii Europejskiej. Jak podkreślił, system ten jest niezbędny, by zapewnić bezpieczeństwo granic i uniemożliwić wjazd osobom, które nie mają do tego prawa.
Więcej w rozmowie Grzegorza Janiszewskiego.





![Poważny wypadek w Głogowie Małopolskim. Nie żyją trzy osoby, droga zablokowana [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Poważny wypadek w Głogowie Małopolskim. Nie żyją trzy osoby, droga zablokowana [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/616339121_1216879010546530_8912401002805423311_n-1.jpg)



