Zlewnie Brenia, Wisłoki, Wisłoka, Sanu i Strwiąża objęte ostrzeżeniem
Ostrzeżenie hydrologiczne dotyczy zlewni rzek: Brenia, Wisłoki, Wisłoka, Sanu oraz Strwiąża na terenie województwa podkarpackiego.
Zjawisko określono jako gwałtowne wzrosty stanów wody. Obowiązuje ono od godz. 12:00 dnia 22.02.2026 do godz. 10:00 dnia 24.02.2026.
Możliwe przekroczenia stanów ostrzegawczych
Jak wynika z komunikatu, w związku ze spływem wód opadowo-roztopowych oraz występującymi zjawiskami lodowymi – które mogą prowadzić do tworzenia się zatorów lodowych – miejscami spodziewane są gwałtowne wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich.
Istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.
Źródło:


![Pożar budynku gospodarczego w Woli Raniżowskiej. Na miejscu cztery zastępy straży 3 - Polskie Radio Rzeszów Pożar w przemyskiej firmie zajmującej się dystrybucją płyt drewnopochodnych [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/08/DSC04461-1-350x250.jpg)






