Wiersze Porazińskiej inspiracją do stworzenia zespołu
Jak mówi Wojciech Król, jeden z członków zespołu, z wierszami Janiny Porazińskiej związany był od dzieciństwa, kiedy czytała mu je jego babcia. Po latach postanowił on wrócić do nich, ułożył melodie i teraz wraz z zespołem są w trakcie tworzenia płyty. Znajdą się tam zarówno utwory spokojniejsze, jak i bardziej energiczne. Wśród instrumentów, z jakimi muzycy przybyli do studia, znajdują się m.in. kryształowe misy czy księżycowe dzwonki, z których potrafią wydobyć niesamowite dźwięki. Poza nietypowymi instrumentami w zespole pojawiają się też te bardziej klasyczne jak gitara, czy pianino.
Światłonoc — relaks przy muzyce
Działalność członków zespołu nie ogranicza się jednak jedynie do działalności inspirowanej twórczością Porazińskiej. Niektórzy z nich wspólnie organizują również koncerty relaksacyjno-sensoryczne pod nazwą Światłonoc. Są to wydarzenia połączone z aromaterapią i muzykoterapią, łączenie zmysłów pozwalające na osiągnięcie całkowitego spokoju i wyciszenia. Każdy utwór Światłonocy jest zbudowany na historii, melodii i harmonii, więc słuchacz może się poczuć jak na prawdziwym koncercie, a nie sesji relaksacyjnej.
Rozmowę prowadziła Alina Pochwat-Cicha.





![Wypadek w miejscowość Bachórzec na trasie Dynów-Dubiecko, droga już odblokowana [AKTUALIZACJA] 6 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek w miejscowość Bachórzec na trasie Dynów-Dubiecko, droga już odblokowana [AKTUALIZACJA] - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/03/Messenger_creation_A8EDE3F1-73E6-4A60-B356-1BE99DF7155A.jpeg)



