Paweł Bartoszek, kandydat PSL w okręgu nr 54 rzeszowsko-tarnobrzeskim, został zarejestrowany w wyborach do Senatu.
Państwowa Komisja Wyborcza uznała nasze argumenty i przyjęła odwołanie od decyzji OKW w Rzeszowie
– napisał na Twitterze wicemarszałek Sejmu, sekretarz PSL Piotr Zgorzelski.
Wcześniej Okręgowa Komisja Wyborcza w Rzeszowie odmówiła zarejestrowania kandydata Trzeciej Drogi do Senatu w okręgu nr 54, który obejmuje m.in. powiaty niżański i stalowowolski. Powodem był brak podpisu pełnomocnika wyborczego komitetu. Jak tłumaczyli przedstawiciele PSL, pod kandydaturą Pawła Bartoszka na senatora został złożony podpis elektroniczny pełnomocnika wyborczego komitetu. Z argumentacją ugrupowania zgodziła się PKW, o czym poinformował Piotr Zgorzelski.
Tekst: PAP, fot. pexels.com/ilustracyjne

![Zima daje się we znaki. Trudne warunki jazdy na drogach wojewódzkich [AKTUALIZACJA] 2 - Polskie Radio Rzeszów Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu. Drogi przejezdne, ale warunki bardzo trudne](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/transport-3916275_1280-350x250.jpg)

![Resovia bez Pucharu Polski. Lublin triumfuje w finale w Krakowie [ZDJĘCIA] 4 - Polskie Radio Rzeszów Resovia bez Pucharu Polski. Lublin triumfuje w finale w Krakowie [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/DSC00820-350x250.jpg)
![Zima daje się we znaki. Trudne warunki jazdy na drogach wojewódzkich [AKTUALIZACJA] 5 - Polskie Radio Rzeszów Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu. Drogi przejezdne, ale warunki bardzo trudne](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/01/transport-3916275_1280-120x86.jpg)


