„Klimat się zmienia – dlaczego nie my ?”, „Przeproście matkę Ziemię”, „Ludzie ponad Zyski” – to hasła jakie towarzyszyły protestowi w obronie klimatu w Rzeszowie. Akcję zorganizowali działacze lokalnej grupy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, którzy uczestniczyli w sesji Rady Miasta. Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę radnych na działania na rzecz ochrony środowiska.
Aktywiści przekonywali, że w Rzeszowie rocznie wycina się około 8 tysięcy drzew a sadzonych jest 4 razy mniej. Zdaniem młodych ludzi to musi się zmienić. Protestujący postulowali m.in. obniżkę cen biletów komunikacji miejskiej i zrezygnowanie z betonowania miasta, w tym budowy Wisłokostrady. Głównym celem organizowanych dziś protestów jest promowanie postawy proekologicznej w społeczeństwie. Działania te służą pokazaniu destrukcyjnego wpływu ludzi na przyrodę i środowisko naturalne.
Globalne ocieplenie czy też coraz większe zanieczyszczenie powietrza to problemy, które dotyczą nie tylko nas, ale też kolejnych pokoleń
– mówią przedstawiciele Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.
Działacze lokalnej grupy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego protestowali w Rzeszowie w obronie klimatu. Młodzi ludzie trzymając w dłoniach transparenty uczestniczyli w sesji Rady Miasta. W ten sposób chcieli zwrócić uwagę radnych na działania na rzecz ochrony środowiska.
Relacja: Olga Hałabud.
Głównym celem protestów jest m.in. budowanie poczucia odpowiedzialności każdego człowieka za los Ziemi. Globalne ocieplenie i coraz większe zanieczyszczenie powietrza to problemy, które dotyczą nie tylko nas, ale też kolejnych pokoleń mówią przedstawiciele Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.
Tekst/Fot: Olga Hałabud