Działacze społeczni, samorządowcy i młodzież kwestują na rzecz ratowania cennych zabytków jarosławskich nekropolii. Część pieniędzy przekazana zostanie na renowację nagrobków na polskim cmentarzu w Jaworowie na Ukrainie.
Kwesta zorganizowana została po raz 31. Wolontariusze czekają na darczyńców przy Starym i Nowym Cmentarzu w Jarosławiu w godzinach od 8:00 do 14:00.
Stary Cmentarz w Jarosławiu jest jednym z najstarszych tego typu w Europie, starszy od cmentarzy: Powązkowskiego w Warszawie, Łyczakowskiego we Lwowie czy wileńskiej Rosy.
Tekst: Bernadeta Szczypta / Fot.pixabay




![[ZDJĘCIA] 100-lecie Muzeum w Jarosławiu. Uroczysta gala w kamienicy Attavantich 5 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] 100-lecie Muzeum w Jarosławiu. Uroczysta gala w kamienicy Attavantich](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_1597-120x86.jpg)




