Uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości z udziałem funkcjonariuszy, pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów z OSP, odbyła się w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.
Odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało ponad 100 strażaków. Była to okazja, aby podziękować im za codzienną ofiarną służbę, co w inauguracyjnym przemówieniu podkreślił podkarpacki komendant wojewódzki PSP, nadbryg. Andrzej Babiec.
Jesteśmy wdzięczni za waszą nieustanną gotowość do pomocy i współpracy. Wasze poświęcenie i profesjonalizm są nieocenione. Razem zapewniamy społeczeństwu bezpieczeństwo
– mówił komendant.
W spotkaniu brała udział wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, komendanci miejscy i powiatowi PSP z województwa podkarpackiego.
Tekst: Alicja Karłowska, fot. rzeszow.uw.gov.pl



![Zakończono montaż betonowej obudowy tunelu na S19 Rzeszów Południe-Babica 4 - Polskie Radio Rzeszów Zakończono produkcję ponad 22 tysięcy segmentów obudowy tunelu S19 [ZDJĘCIA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/09/1460x616-2-120x86.jpg)





