Średnio 5-10 cm świeżego śniegu spadło w Bieszczadach. Sobotni poranek przywitał mieszkańców i turystów ujemną temperaturą. Najniższą odnotowano w Ustrzykach Górnych: minus siedem stopni Celsjusza,
Jest bezwietrznie, widoczność dobra, przyjemne temperatury do chodzenia. Można śmiało wybierać się na szlaki, to dopiero nieśmiałe początki zimy
– powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Waldemar Olszewski.
Pokrywa śnieżna w dolinach ma ok. 5 cm, na połoninach – ok. 10 cm. Bieszczadzki Park Narodowy zamontował na najpopularniejszym schronisku w Bieszczadach – Chatce Puchatka – kamerę z widokiem na połoniny. Można więc zobaczyć, jakie warunki panują na szczytach gór.
Mamy nadzieję, że obraz z niej pozwoli wynagrodzić rozłąkę z Bieszczadami tym, którzy nie mogą nas odwiedzić oraz ułatwi przygotowanie do wyjścia w góry tym, którzy się do nas wybierają
– zachęcają przewodnicy górscy.
Obraz z kamery dostępny jest na stronie BdPN.
Tekst: PAP / Fot.: www.bdpn.pl/kamera3.php

![Wypadek na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie. Są utrudnienia [AKTUALIZACJA] 2 - Polskie Radio Rzeszów Wypadek na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie. Są utrudnienia [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/03/6ea3fe4c-8f6e-4388-ad91-968bd6e063bf-350x250.jpg)

![Zderzenie trzech samochodów osobowych w Pisarowcach. Siedem osób rannych [AKTUALIZACJA] 4 - Polskie Radio Rzeszów Zderzenie trzech samochodów osobowych w Pisarowcach. Siedem osób rannych [AKTUALIZACJA]](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2026/03/e041badd-78cb-4610-9acb-c3a06a7b00ba-e1773511625405-350x250.webp)





