Solina ponownie zajęła pierwsze miejsce w Rankingu Gmin Podkarpacia. Na kolejnych miejscach uplasowały się gmina Ostrów i miasto Mielec. Ranking organizuje od 2011 roku Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej. Jego ideą jest wyłonienie i promowanie tych samorządów, które wyróżniają się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Wyniki oparte są o dane z 2022 roku, zebrane i przeanalizowane przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie.
Kluczem do sukcesu jest konsekwencja w działaniu, zaś ponowna wysoka nota gminy w rankingu to wyróżnienie dla wszystkich mieszkańców
– powiedział Adam Piątkowski, wójt gminy Solina.
Wśród dziesięciu najlepszych samorządów znalazły się m.in. gminy: Głogów Małopolski oraz Trzebownisko, a także miasta: Łańcut, Jasło i Jarosław.
Tekst: Alicja Karłowska fot. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Alicja Karłowska





![[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt dla pogotowia ratunkowego w Rzeszowie 9 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Nowy sprzęt dla pogotowia ratunkowego w Rzeszowie - Polskie Radio Rzeszów](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_20251219_084513-120x86.jpg)
![[ZDJĘCIA] Nowi funkcjonariusze Straży Granicznej w Przemyślu. 49 osób złożyło ślubowanie 10 - Polskie Radio Rzeszów [ZDJĘCIA] Nowi funkcjonariusze Straży Granicznej w Przemyślu. 49 osób złożyło ślubowanie](https://radio.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSN9404-120x86.jpg)





